Kaldırılmalı Kadehler…


Kaldırılmalı Kadehler…

 

Kaldırılmalı kadehler artık yokluğuna. Sığındığım limanın yanışına kalkmalı kadehler. Daha sonra da kırılmalı. Tıpkı benim sana kırılışlarım gibi. Yok olmalı benliğim gibi. Yerle yeksan olmalı tüm her şey.

 

Kaldırılmalı kadehler sessizliğine. Hep şarkı söylermiş gibi gelen o ses tonunun yokluğuna kalkmalı kadehler. Şimdi koca bir hiç ve boşlukta dilsiz olmuş gibi susmalarına.

 

Kaldırılmalı kadehler körlüğüne. Hep güzel bakan gözlerinin şimdi bu kadar kör olmasına kalkmalı kadehler. Hani ruhumda ki fırtınalar acılar sana görünürdü görebilirdin onları. Şimdi dört bir yanımı sarmışken nasıl bu kadar kör oldun?

 

Kaldırılmalı kadehler sevgisizliğine. Seviyorum derken bir adım uzak kalışına kaldırılmalı kadehler. Aslında aldanan benken, sevgisizliğinde bile sevgi arayan benmişim. Her şeye kapanan sadece bir gram sevgin için kendimden ödün veren benmişim.

 

Ve kaldırılmalı kadehler bana. Sevgisizliğinde, sessizliğinde, yokluğunda ve körlüğünde bile hala seni seven bana kaldırılmalı kadehler. Ne kadar çok zaman geçerse geçsin hala sevmelerime ve sevişmelerime…

 

 

kadeh

kadeh

1 Yorum

  1. zehirdenbirparmakcalagza

    6 Ağustos 2021 at 23:52

    ayakta alkıslamak istiyorum ve de suan ayagı kalktım alkıslıyorum mukemmelll []?

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir