Türkiye’miz Yanıyor!…


Türkiye’miz Yanıyor!…

Orman Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan bilgi doğrultusunda 71 orman yangınından 57’si kontrol altına alınmış olup diğer yangın alanlarına müdahalede devam etmektedir. Yangın doğrultusunda bir çok yerleşim alanı boşaltılmış durumda. Doğal sebeplerle değil de bir terör saldırısı çok bariz. Yetkililer tarafından bu konuyla ilgili inceleme başlatılması gerekirken daha önemli işleri olup düğünlere katılmaktadırlar. Bütün ciğerlerimiz biz propaganda uğruna yok olmaktadır. Buna bir an önce çözüm bulunulmalı artık. Bu olayların üzerine hala ormanlarımızı yakmaya çalışan 2 terörist gözaltına alındı. Buna sebep olan diğer teröristlerinde bir an önce yakalanıp cezalandırılmasını dört gözle bekliyoruz.

 

Türkiye’mizin neredeyse 4/1 yanmış durumda. Yıllardır büyümek için çalışan ağaçlar, orman içerisinde yaşamını sürdüren, yuvası olan canlılar telef oldu. İl isimleri değil ama yanan koskoca ormanlar, canlılar kahrediyor hepimizi. En kısa zamanda bu yangınlar için bir çözüm bulunup zarar görmeyen değerlerimizi kurtarmalıyız.

 

Bu uğurda vefat eden Şahin Akdemir’in ruhu şâd olsun. Yardım eden İtfaiye erlerimizden, vatandaşlarımızdan Allah razı olsun.

yangın

Türkiye’miz Yanıyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir