Yalnızlık mıdır bizi seven? Biz miyiz yalnızlığı seven?


Yalnızlık mıdır bizi seven? Biz miyiz yalnızlığı seven?

Biz değil miyiz yalnızım diyerek yakınan ama bir  o kadar da kalabalık ortamda artık tek kalsam yalnız kalsam diye kaçan. Yalnızlık bizi sardığında kimsem yok diye ağlayan bizken, çevremizde insanlar pervane olurken yalnız kalmalıyım diye iç çeken.

 

Aslında yalnızlık hep içimizde var olan bir süreçtir. İster tek, ister aile ortamı, ister kalabalık bi otobüs durağı… kendimizi bir şöyle geri çektiğimizde ortaya çıkan bir duygu değil midir ?

 

Kimi varlıklar çok sever yalnızlığı. İçerisinde kendini bulup; huzur, mutluluk, her türlü duyguyu barındırır. Ama kimi varlıklar bir o kadar da has etmez. Kaçar durur yalnızlıktan. Unuttuğu bir durum var yalnızlık hep yakasındadır onların. Kıstırır kuytu köşede. Kaçtığı o yalnızlıktan kurtuluş olmadığını anlar.

 

Peki yalnızlık bizi seviyor mu?

 

Biz yalnızlığı bu kadar içimizde barındırırken yalnız bizde olmaktan mutlu mu ? yoksa biz içimizde barındırdığımız için mi bizimle.

 

Bence yalnızlık sevdiği kişide güzel duruyor. Kimi seviyorsa en çok ona yakışıyor. Sevmiyorsa zaten o kişi de yalnızlık iğrelti duruyor…

1 Yorum

  1. imge

    13 Temmuz 2021 at 16:31

    emeklerine sağlık.. oncelikle.
    sunu diyebilirimki yalnızlık bizimle beraber her yerde. aslında sevmesi sevmemesi bunu beklemek veya farketmek bıze ne katacaktırki. ama yınede duygularımıza. yenığiz herdefasında tek sorun bu bence. buda bızı yalnızlıga surukluyor ve boyle dusunmemizi saglıyor

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir